Zadzwoń +48 509 642 500

Jeżeli nie wiesz, który produkt wybrać, potrzebujesz profesjonalnej porady technicznej, chcesz zapytać o dostępność produktów lub masz jakieś inne pytania, skontaktuj się z nami, a my chętnie Ci pomożemy!

Blisko

30 lat

doświadczenia w sprzedaży profesjonalnego sprzętu na rynku polskim

Spawarka światłowodowa 915FS

14.722,89 17.756,85  (netto)

Spawarka światłowodowa amerykańskiej firmy Tempo Communications, Inc. jest wyposażona w aktywne centrowanie do płaszcza, minimalizujące tłumienność spawów i czas naprawy. Zakończone, fabrycznie przygotowanym do spawania światłowodem, złącza typu Splice-on (SOC) skracają czas przygotowania światłowodu i zmniejszają tłumienności spawów. Urządzenie posiada menu w języku polskim.

Wyczyść

Skontaktuj się w sprawie zakupu tego produktu +48 509 642 500 lub dasap@dasap.com.pl

Spawarka światłowodowa 915FS, oferowana przez amerykańską firmę Tempo Communications, Inc. jest przeznaczona dla monterów zajmujących się budową, konserwacją i naprawą kabli światłowodowych w sieciach FTTx, P2P łącznie z back-haul, komórkowymi i LAN.

Spawarka światłowodowa 915FS została zaprojektowana tak, aby sprostać praktycznie wszystkim potrzebom występującym w pracach w sieciach FTTx. Idealna do spawania światłowodów w pomieszczeniach i w terenie, umożliwia technikom z łatwością diagnozować, spawać i rozwiązywać różne światłowodowe problemy.

Spawarka wyposażona jest w aktywne centrowanie światłowodów do płaszcza, minimalizujące tłumienność spawów i czas naprawy. Zakończone, fabrycznie przygotowanym do spawania światłowodem, złącza typu Splice-On (SOC) skracają czas przygotowania światłowodu i zmniejszają tłumienności spawów. Korzystając z kolorowego wyświetlacza LCD o przekątnej 3,5” technicy mogą szybko analizować obcięty światłowód. Możliwość zapisania w wewnętrznej pamięci do 5000 wyników spawań i szybko ładowalny akumulator o dużej pojemności umożliwiają pracę nawet w bardzo odległych lokalizacjach.

Cechy spawarki światłowodowej 915FS: 

  • urządzenie posiada menu w języku polskim
  • idealna do spawania światłowodów w pomieszczeniach i w terenie, szczególnie w sieciach FTTx i P2P
  • aktywne centrowanie do płaszcza światłowodu
  • spawane włókna: SM (G.652; MM (G.653); DS 9G.653), NZDS (G.655); BIF (G.657) i EDF
  • minimalizuje tłumienność spawów i czas ich wykonywania (typowo <9 s dla włókien SM)
  • zaprojektowana do wszystkich zastosowań FTTx
  • 3,5” kolorowy wyświetlacz LCD
  • pamięć 5000 wyników spawań, 100 zrzutów ekranu
  • polskie menu

Dane techniczne:

Parametry
Obsługiwane światłowodySM (G.652); MM (G.651); DS (G.653); NZDS (G.655); BIF (G.657); EDF
Długość obciętego włókna10 mm
Średnice płaszcza80 ÷ 150 μm
Średnica powłoki ochronnej100 ÷ 1000 μm
Liczba spawanych światłowodów1
Metoda centrowania światłowodówAktywne centrowanie do płaszcza
Tłumienność spawu (typowa)0,02 dB (SM); 0,01 dB (MM); 0,04 dB (DS); 0,04 dB (NZDS)
Tryby spawania60 wprowadzonych fabrycznie/przez użytkownika
Czas wykonania spawu (typowy)< 9 sekund
Czas gotowości po włączeniu zasilania5 sekund
Liczba spawów na jednej baterii150 (łącznie z cyklem wygrzewania 60 mm termokurczliwej osłonki)
Złączki SOCLC, SC, FC, ST
Tryb kalibracji łukuautomatyczny lub ręczny
Długość osłonek spawu60 mm, 40 mm, osłonki mikro
Pamięć wyników  spawów5000 wyników
Test wytrzymałości spawu2N
Powiększenie światłowodów na ekranie200x
Tryb wygrzewania osłonek termokurczliwych20 programowanych przez użytkownika cykli od 0 do 240 sekund
Czas wygrzewania osłonek (typowy)24 do 36 sekund (domyślnie 28 sekund)
Wyświetlacz3,5”, kolorowy, odchylany i przekręcany, LCD
ŁącznośćUSB
Warunki pracyciśnienie: 0 do 5000 m n.p.m.
wilgotność względna: 0 ÷ 95%
temperatura: -25OC ÷ 50OC
Szczelność spawarkiIP52
Warunki przechowywaniatemperatura: -30OC ÷ 70OC
Zasilaniezasilacz 100 ÷ 240 VAC; akumulator litowo-jonowy (4400mAh)
Masa (z akumulatorem)1,5 kg z akumulatorem, 1,2 kg bez akumulatora
Wymiary (wys. x szer. x dł.)125 x 125 x 135 mm

Zamawianie:

Nr kat.Nr UPCOpis
915FS06672Spawarka
915FS-KIT101433Zestaw spawarka obcinarka
915FS-KIT201432Zestaw spawarki Contractor
0132901329Zapasowe elektrody
0709607096Zapasowy zasilacz
915CL06864Obcinarka światłowodów
0133201332Adapter 250 μm (para)
0133301333Adapter 900 μm (para)
0133501335Adapter do złączek SOC (SC i LC)
0240102401Adapter do złączek SOC (ST i FC)
Adapter LT05801Adapter do luźnych tub (para)
0681106811Akumulator (915FS)
0256802568Ładowarka samochodowa
 05245Oczyszczacz elektrod (para)

915FS-KIT1: Zawiera: spawarka 915FS oraz obcinarka 915CL
915FS-KIT2: Zawiera: spawarka 915FS oraz obcinarka 915CL, stripper i dodatkowy akumulator.

Każda spawarka zawiera:

  • żółtą walizę transportową
  • przewód zasilający
  • pincetę
  • pas naramienny
  • dodatkowe elektrody (para)
  • tacę do chłodzenia
  • kabel USB
  • akumulator
  • parę adapterów 250 μm
  • parę adapterów 900 μm
  • oczyszczacz elektrod
  • adapter SOC SC/LC
  • wkładkę do wygrzewania SOC
  • klucz ampulowy
  • zasilacz

Zestaw obcinarki 915CL zawiera: obcinarkę, pojemnik na ścinki, uchwyt stały ze śrubą, pudełko transportowe i klucz ampulowy.

Pliki do pobrania

PlikData dodaniaWielkość pliku
pdf Spawarka światłowodowa 915FS (karta katalogowa)28 stycznia 2021 20:34514 KB
pdf Katalog sprzętu światłowodowego 2021_ver_0119 lutego 2021 18:0315 MB

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają błędów, które nie mogą być jednak podstawą do roszczeń.

Zobacz też

You can`t add more product in compare

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close