Zadzwoń +48 509 642 500

Jeżeli nie wiesz, który produkt wybrać, potrzebujesz profesjonalnej porady technicznej, chcesz zapytać o dostępność produktów lub masz jakieś inne pytania, skontaktuj się z nami, a my chętnie Ci pomożemy!

Blisko

30 lat

doświadczenia w sprzedaży profesjonalnego sprzętu na rynku polskim

Miernik mocy promieniowania OPM510 i OPM520

Mierniki mocy optycznej w światłowodach Tempo Communication Ltd. są przeznaczone dla profesjonalistów, zajmujących się pomiarami w czasie instalowania, konserwacji i napraw jedno i wielomodowych torów światłowodowych.

Skontaktuj się w sprawie zakupu tego produktu +48 509 642 500 lub dasap@dasap.com.pl

Cechy:

  • Detektor InGaAs o maksymalnej czułości
  • Pomiar mocy od -65 dBm
  • Filtrowany detector InGaAs do pomiaru sygnałów optycznych dużej mocy
  • Pomiary jedni i wielomodowe
  • Kalibrowane długości fal: 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm i 1625 nm
  • Wykrywanie modulacji sygnału optycznego o częstotliwościach 270 kHz, 1 kHz i 2 kHz
  • Gniazdo SC/PC (wymienne na LC, ST, FC)
  • Zasilanie baterią alkaliczną 9 V lub akumulatorem litowym 9 V
  • Ustawiana funkcja automatycznego wyłączania
  • Mocna i odporna na rozbryzgi wody obudowa
  • Ekonomiczne

 

Dla kogo przeznaczone?

Mierniki mocy optycznej w światłowodach Tempo Communication Ltd. są przeznaczone dla profesjonalistów, zajmujących się pomiarami w czasie instalowania, konserwacji i napraw jedno i wielomodowych torów światłowodowych.

Opis urządzenia

Mierniki OPM510 i OPM520, pomimo małych rozmiarów, zapewnia bardzo dokładny pomiar mocy optycznej w światłowodach. Są idealnymi narzędziami do pomiaru mocy promieniowania w światłowodzie lub, użyte razem z diodowym lub laserowym źródłem promieniowania, do pomiaru tłumienności wtrąceniowej jedno lub wielomodowych włókien światłowodowych. Mierniki są wykalibrowane dla długości fal 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm i 1625 nm. Mają możliwość zapisania poziomu mocy odniesienia do wykonywania pomiarów względnych.

Parametry techniczne

ModelOPM510OPM520
Kalibrowane długość fal (nm)850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625
Zakres pomiaru (dBm)– 65 do +10(1)-50 do +27
Typ detektoraInGaAs
Dokładność±5%±0,01 nW

(±0,5dB dla 850 nm)

±5% ±1 nW

(±0,5dB dla 850 nm)

Liniowość±0,5 dB (+10 do -3 dBm)

±0,1 dB (-3 do -50 dBm)

±0,5 dB (-50 do -65 dBm)

±0,5 dB (+27 do -3 dBm)

±0,1 dB (-3 do -50 dBm)

Rozdzielczość (dB)0,01
FunkcjeW/mW/μW/dBm/dB(REF)/MOD Detect 270 Hz, 1 kHz, 2 kHz
Gniazdo wejścioweSC/PC (wymiennie LC, ST, FC)
Typ światłowoduSM i MM
Czas pracy baterii>100 godz
Zasilanie9 V alkaliczna bateria lub akumulator litowy 1000 mAh/ 9 V zasilacz AC
Temperatura pracy-10ºC do 50ºC
Temperatura przechowywania-20ºC do 70ºC
Wilgotność względna0 – 95% (bez kondensacji)
Masa300 g
Wymiary (dł. x szer x wys)155 x 89 x 33 mm
SzczelnośćIP54
Odporność na wibracje5 Hz do 150 Hz, amplituda 0,15 mm
Odporność na udarySzczytowe przyspieszenie 25g dla impulsu trwającego 6 ms
ZgodnośćCE, FCC

(1) dla pomiarów mocy optycznej dla sygnału o długości fali 850 nm, dolny limit mocy wynosi -60 dBm
Parametry mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia

Zamawianie

Nr katalog.OPIS Nr katalog.OPIS
LC-OPMAdapter LC do OPM SM T 1625 KITOPM510 + SLS535
SC-OPMAdapter SC do OPM SM T 1650 KITOPM510 + SLS536
ST-OPMAdapter ST do OPM SM T PON KIT HPOPM520 + SLS530
FC-OPMAdapter FC do OPM SM T 1625 KIT HPOPM520 + SLS535
SM DUAL KITOPM510 + SLS520 SM T 1650 KIT HPOPM520 + SLS536
SM DUAL KIT HPOPM520 + SLS520 SMMMKIT-TOPM510 + SLS520 + SLS525
MM DUAL KITOPM510 + SLS525 SMMMKIT-MOPM520 + SLS520 + SLS525
SM T PON KITOPM510 + SLS530 

Wszystkie zestawy są dostarczane w futerale CC-2-3 mieszczącym  dwa lub trzy urządzenia

Akcesoria dodatkowe

Nr katalog.OPIS Nr katalog.OPIS
LC-OPMLC adapter do miernika mocy ST-SOURCEST adapter do źródła światła
SC-OPMSC adapter do miernika mocy FC-SOURCEFC adapter do źródła światła
ST-OPMST adapter do miernika mocy PS-100Zasilacz
FC-OPMFC adapter do miernika mocy CC-1Torba na jedno urządzenie
LC-SOURCELC adapter do źródła światła CC-2-3Torba na trzy urządzenia
SC-SOURCESC adapter do źródła światła   

Pliki do pobrania

PlikData dodaniaRozmiar pliku
pdf Miernik mocy promieniowania OPM510 i 5201 lutego 2021 19:51265 KB
pdf Katalog sprzętu światłowodowego 2021_ver_0119 lutego 2021 18:0315 MB

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają błędów, które nie mogą być jednak podstawą do roszczeń.

Zobacz też

You can`t add more product in compare

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie plików cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close